RZĄDOWE OBOSTRZENIA W OBSZARZE SPORTU I REKREACJI OBOWIĄZUJĄCE NA OBIEKTACH GOSiR W TERMINIE OD 1 DO 31 PAŹDZIERNIKA BR.

30.09.2021

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o rządowych obostrzeniach w obszarze sportu i rekreacji, związanych z pandemią COVID, które obowiązywać będą na obiektach Ośrodka od 1-31.10.2021 roku.

    Za Rozporządzeniem Rady Ministrów (RRM) z dnia 6 maja 2021 roku ws.ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021, poz. 861 ze zm.) zawiadamiamy, Ĺźe:

 

1.Obowiązuje dystans społeczny 1,5-m. Wyłączeni z tego obowiązku są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku Ĺźycia), osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, osoby niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

2. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

Usta i nos należy obowiązkowo zasłaniać m.in.:

Ust i nosa nie trzeba zasłaniać m.in:

- na świeĹźym powietrzu, w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaĹźy oraz w czasie podróĹźy prywatnym samochodem, motocyklem, czterokołowcem, motorowerem, w zakładzie pracy w celu spoĹźycia posiłku.

Szczegółowe informacje na temat zasłaniania ust i nosa oraz wyjątków od tej zasady znajdują się w Rozporządzeniu Rady Ministrów.

 

3.Kwarantanna i izolacja. Ograniczenie dotyczy osób, które:

- przekraczają granicę RP stanowiącą zewnętrzną granicę UE*,

- przekraczają granicę RP ze strefy Schengen,

- miały kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem, zamieszkujące z osobą zakażoną (izolowaną),

- zostały skierowane na test w kierunku COVID-19 przez lekarza podstawowej lub nocnej opieki zdrowotnej.

* Granicę zewnętrzną określają przepisy art. 2 pkt 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z 9 marca w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. Urz. UE L 77 z 23.03.2016, str. 1, z póĹş.zm.)

Szczegóły dotyczące zasad kwarantanny i izolacji dostępne są w Rozporządzeniu Rady Ministrów.

 

 

4.Koncerty odbywają się:

a) w pomieszczeniach zamkniętych pod następującymi warunkami:

- udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 75% liczby miejsc,

- zachowania dystansu 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni i zapewnienia by w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 10 m.kw,

- zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa.

b) w plenerze pod następującymi warunkami:

- udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej 75% liczby miejsc,

- zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niĹź 250 osób. Do limitu 250 osób nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19,

- zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa.

 

5.Zgromadzenia i spotkania, przyjęcia okolicznościowe.

We wszystkich typach zgromadzeń moĹźe uczestniczyć maks. 150 osób. Uczestnicy mają obowiązek zachowania dystansu 1,5 m od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie moĹźe być mniejsza niĹź 100 m.

W przyjęciach i spotkaniach organizowanych na świeĹźym powietrzu albo w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej moĹźe uczestniczyć maks. 150 osób. Tego typu wydarzenia mogą odbywać się w ścisłym reĹźimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty moĹźe być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, Ĺźe znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika)

Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

6.Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą być organizowane z limitem 1 os. na 10 m.kw.

 

7.Gastronomia - lokale gastronomiczne w restauracjach, takĹźe hotelowych, działają w ścisłym reĹźimie sanitarnym – maks. 75% obłoĹźenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty moĹźe być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, Ĺźe znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

 

8.Hotele. Obowiązuje limit gości – maks. 75 % obłoĹźenia hotelu. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieĹźy poniĹźej 12 roku Ĺźycia.

 

9.Sport i rekreacja, współzawodnictwo i wydarzenia sportowe.

- Siłownie i kluby fitness, sauny i solaria działają w reżimie sanitarnym. 1 osoba na 10 m.kw.

- Baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte działają przy przy zachowaniu maks. 75% obłoĹźenia obiektu. Udostępnia się publiczności nie więcej niĹź 50 % liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.

- Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, obowiązuje limit do 500 osób.oĹźliwe

- Uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych możliwe jest przy maks. 50% obłożenia /z widownią/.

- Wydarzenia sportowe w obiektach na świeżym powietrzu odbywają się z udziałem maks. 50% publiczności.

- Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

 

 

UWAGA !


Aktualne informacje i komunikaty dotyczące zmian obostrzeń i zasad korzystania z obiektów znajdą Państwo na naszych stronach internetowych www.gosir.gniezno.pl i www.basengniezno.pl oraz na FB.
Uczestnicy współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych oraz pozostali klienci Ośrodka, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich wytycznych, wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w tym w szczególności: przepisów ustaw i rozporządzeń wydanych w związku ze stanem epidemii, zasad higieny oraz nakazów, zaleceń, wytycznych i rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego, a takĹźe regulaminów, komunikatów i poleceń ustnych zarządcy obiektu GOSiR. W przypadku zajęć prowadzonych przez kluby sportowe dodatkowo obowiązują wytyczne właściwego związku sportowego dotyczące formuły i zasad prowadzenia zajęć, zawodów lub wydarzeń sportowych.

 

 

 

WaĹźne !


Tylko odpowiedzialna postawa uchroni nas od zachorowania i rozprzestrzeniania wirusa.

 

W zakresie dostępności do obiektów prosimy o kontakt z koordynatorami GOSiR pod n/w nr telefonów:
* ul.Sportowa 3,4 i 5 i ul.Spokojna - tel. 502-129-615
* ul.Bł.Jolenty 5, ul.Jeziorna - tel. 660-348-114
* ul.Biskupińska, ul.Wrzesińska, ul.Strumykowa, ul.Mała i boisko ul.Czeremchowa, ul.Parkowa - tel. 536-028-830
* ul.Wrzesińska (stadion żużlowy) - tel. 535-721-013

TELEFONY ALARMOWE: tel.112
POGOTOWIE RATUNKOWE - 999
STRAĹť POĹťARNA - 998
POLICJA - 997
STRAĹť MIEJSKA - 604-512-000
SANEPID - 61 426-22-42

 

 





treœć została wydrukowana ze strony
https://www.basengniezno.pl/wiadomosc,rzadowe-obostrzenia-w-obszarze-sportu-i-rekreacji-obowiazujace-na-obiektach-200.html